Theodor van Hoytema "Gęsi w parku pałacowym"

Opis

Olej na płótnie, sygnowany pd. "TVHoytema". Wymiary w ramie: 52x64 cm (38x50 cm).

Theodor van Hoytema (Haga 1863 - 1917) holenderski malarz, litograf i projektant. Najbardziej znany jest z ilustracji książkowych przedstawiających ptactwo. Theo van Hoytema dorastał w Hadze w dużej rodzinie, ale kiedy jego rodzice zmarli na początku lat 70 XIX w., przeniósł się z częścią rodzeństwa do Voorschoten. Pierwsze lekcje rysunku otrzymał od starszej siostry Beb.

Uczęszczał do gimnazjum Stedelijk w Lejdzie przez cztery lata, następnie został zatrudniony przez swojego brata w banku w Delft. W 1886 r. zwolnił się i poświęcił się malarstwu. W latach 1888-89 pracował jako rysownik w Ogrodzie Zoologicznym w Lejdzie, gdzie powstały liczne szkice zwierząt.

W latach 1890-92 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Hadze. W 1892 poślubił Tinę Hogervors oraz wstąpił do stowarzyszenia artystów Kunstkring. Po 1893 r. tworzył liczne rysunki do książek dla dzieci, zyskał wielką sławę. Prace te były inspirowane secesją paryską oraz litrografiami japońskimi. Był artystą wszechstronnym, projektował zasłony, meble a nawet porcelanę.

Prace van Hoytemy prezentowane są w najbardziej znanych muzeach w Holandii: Rijksmuseum w Amsterdamie oraz Gemeentemuseum w Hadze.

 

Dostępne: Warszawa na tel.

Cena: 12 000,00 zł 12000.00
ilość szt.

Dane techniczne

Typ obrazu Pejzaże
Wybierz autora Hoytema van Theodor
Kraj pochodzenia Holandia
Dostępność Na telefon

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl