Schładzacz do win, Mappin Brothers, Baker's Hill, Sheffield, ok. 1850 r.

Opis

Neorokokowy zestaw do chłodzenia alkoholi, w skład którego wchodzą: okrągła taca z dwoma uchwytami, grawerowana, bogato dekorowana rocaille'ami i motywami roślinnymi oraz krater, z wyjmowanym pojemnikiem na butelkę, zdobiony wićmi winogron.

Plater sygnowany znakiem wytwórni: "dwa słońca z twarzami i półksiężycem"

 

Wysokość krateru: 25 cm

Średnica tacy: 37 cm

Mappin & Webb – pracownia założona w 1775 roku przez Johnatanna Mappina w Sheffield. W roku 1890 nastąpiło otwarcie pierwszego zagranicznego butiku pracowni w Johannesburgu. Lata (1902-1910) otwarcie butików w Buenos Aires, Sao Paulo, Biarrtiz, Nicei, Lozannie, Vichy, Paryżu, Rzymie, Hong Kong, Szanghaju, Kairze i Bombaju. Wnukowie założyciela, po odziedziczeniu biznesu zmienili nazwę pracowni na Mappin Brothers. Jednak w 1860 jeden z nich, John Mappin odszedł i otworzył własną Mappin & Company. W 1862 dołączył do niego jego szwagier George Webb i tak powstała pracownia Mappin & Webb.

W 1864 nazwę przekształcono w Mappin, Webb & Co. W tym samym roku George umarł. Mappin & Webb Ltd zarejestrowano w 1889 w Sheffield.

W międzyczasie Mappin Brothers Ltd pozostało w rękach dwóch braci Josepha i Edwarda. Ich sprzedaż również była zadowalająca, ponieważ Imperium Brytyjskie przeżywało okres świetności i rozwoju. Przekazali zakład synowi Edwardowi Charlesowi, który ostatecznie sprzedał go w 1884. Nowi właściciele mieli kłopot ze znalezieniem właściwego kierunku w prowadzeniu zakładu. Ostatecznie obie pracownie połączyły się.

Pracownia przetrwała obie wojny i nadal słynęła ze swojej, jakości. W latach 70. XX wieku dostarczała zegarki kieszonkowe Winstonowi Churchillowi.

Cena: 2 900,00 zł 2900.00
ilość szt.

Dane techniczne

Dostępność Warszawa

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl