Louis Marie de Schryver "La Coupe en Delft", Paryż, 1911 r.

Opis

Olej na płótnie, sygn. i dat. pd. "Louis de Schryver 1911". Wymiary z ramą: 74x89 cm (46x61 cm). Na rewersie olejne studium kury, na krośnie tytuł w języku francuskim oraz słabo czytelnie farbą brązową: "Louis de Schryver Paris".

REZERWACJA 

Louis Marie de Schryver (Paryż 1862 – 1942 Paryż) malarz francuski, syn paryskiego dziennikarza. Początkowo, od 1891 r. uczył się malarstwa pod okiem Gabriela Ferrier i już w młodych latach uzyskał sukces. Debiutował na Salonie Paryskim w 1876 r., w wieku trzynastu lat, pokazując dwie martwe natury kwiatowe. Następnie studiuje u Philippa Rousseau, znakomitego malarza martwych natur i scen rodzajowych. Ok. 1900 r. jest już rozpoznawalnym i cenionym. Ma swoje studio na rue Pergolese, wystawia na Wystawie Powszechnej i otrzymuje złoty medal. Tworzy pełne uroku sceny z życia miasta: sprzedawczynie kwiatów, kolorowe sceny uliczne ze sztafażem, przepełnione końmi, powozami i eleganckimi paryżaninami. Maluje również martwe natury oraz sceny rodzajowe z udziałem dzieci. Prace pokazuje na Salonach Paryskich, gdzie otrzymuje liczne nagrody. Gérald Schurr, w swojej książce “Les Petits Maîtres de la Peinture 1820 – 1920” pisze o Schryverze: „niektóre z jego scen ogrodowych mogą być porównywane z Nenufarami Claude Moneta ... Schryver demonstruje akcenty pasji, wybuchy czystego koloru i dźwięki, które brzmią prawdziwie. Jego sceny Paryża są często skąpane w świetle rzadkiej subtelności…”.

Doceniony i zaspokojony finansowo opuszcza Paryż i przeprowadza się do nowo wybudowanego domu w Neuilly. Tam nieco zmienia swój styl, wprowadzając elementy impresjonizmu. Maluje szybkimi pociągnięciami pędzla, używając bogatej, pełnej palety barwnej. Zafascynowany wyścigami automobilowymi, tworzy liczne sceny z wyścigów. W tym okresie tworzy też liczne martwe natury.

Ok. 1910 z powodów finansowych powraca do Paryża i tworzenia scen rodzajowych. W latach 1919 - 1925 wielokrotnie jeździ do Nadrenii, tworzy tam krajobrazy z terytorium okupowanego oraz maluje martwe natury. Następnie wraca do Neuilly, skąd wielokrotnie odwiedza Paryż, aby w końcu, w 1942 r. umrzeć w swoim ukochanym mieście. Prace artysty znajdują się w licznych muzeach: Musée d'Orsay w Paryżu, Cambrai, Musée de la Voiture w Compiègne, Musee de l'Armee w Paryżu, Musée d'Art Moderne de la Ville w Paryżu, Musée Tavet-Delacour w Pontoise. Obrazy Schryvera osiągają każdego roku rekordowe ceny na aukcjach światowych.

 

Dostępne: Warszawa

Cena: 120 000,00 zł 120000.00
ilość szt.

Dane techniczne

Typ obrazu Martwe natury
Wybierz autora Schryver Louis Marie
Kraj pochodzenia Francja
Dostępność Warszawa
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl