Indianin, Jerzy Jurewicz, Buenos Aires, 1956 r.

Opis

Rzeźba wykonana w drewnie z gatunku quebracho, sygnowana na froncie „Jurewicz”, sygnowana i datowana na postawie „B.A. 15.6.56 Jurewicz”.

Kebraczo (hiszp. Quebracho od quiebrahacha - łamiące siekierę) - nazwa odnosząca się do drzew o wyjątkowo twardym drewnie występujących w Ameryce Południowej. W szczególności dotyczy trzech gatunków drzew rosnących na terenie Gran Chaco w Ameryce Południowej.

Wymiary: 40x21x27 cm

Jerzy Jur Jurewicz polski rzeźbiarz działający w Argentynie w latach 1949-1987, przed wyjazdem do Argentyny wystawiał w Kairze w 1945 r. miniatury w srebrze i kości słoniowej, za jedną z nich pt. ”Róże” otrzymał pierwszą nagrodę. Był członkiem Koła Artystów Plastyków Polskich w Buenos Aires, założonego przez pejzażystę Piotra Pawluczuka, koło skupiało wybitnych artystów w tym m. in. Rzeźbiarzy takich jak: Maria Seyda, Adolf Glett. Jur - Jurewicz używał najchętniej do swych rzeźb twardego , tropikalnego drewna argentyńskiego "quebracho ", które nie było łatwe w obróbce. Szczególnie upodobał sobie gatunek ceglasty "quebracho Colorado”. Tematyka rzeźb Jur - Jurewicza nawiązuje do argentyńskich motywów folklorystycznych.


Dostępne: Warszawa

Cena: 6 200,00 zł 6200.00
ilość szt.

Dane techniczne

Dostępność Warszawa
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl